top of page
  • תמונת הסופר/תOr Manor

לאחר ניסיון מוצלח ביישום שיחת GPT3 עם Ameca. OPENAI עובדת על רובוט דמוי אדם/בלעדי אור מנור 12/04/23מעבר לגוף פיזי

עם כל ההצלחה שיש לה עם ChatGPT, נראה ש-OpenAI רוצה לתת לדגמי השפה הגדולים המגוונים שלה גוף פיזי - וכעת היא זורקת את כספה מאחורי בניית עובד רובוט דמוי אדם.


כפי שזיהתה New Atlas , OpenAI השקיעה בחברת הרובוטיקה הנורבגית 1X (שנודעה בעבר כ- Halodi Robotics), והובילה סבב גיוס אחרון באמצעות OpenAI Startup Fund שלה בסוף החודש שעבר, שהבטיח 23.5 מיליון דולר.


"אנו שמחים להוביל את הסיבוב הזה מכיוון שאנו מיושרים במשימות שלנו: שילוב מחשבתי של טכנולוגיה מתפתחת בחיי היומיום של אנשים", אמר ברנט Bernt Øivind Børnich, מנכ"ל ומייסד 1X, בהצהרה.
"בתמיכת המשקיעים שלנו, נמשיך לעשות צעדים משמעותיים בתחום הרובוטיקה ולהגדיל את שוק העבודה העולמי".


סע שני

השקעה רוחבית ברובוטיקה מסמנת שינוי בולט עבור OpenAI, שהתרחקה מכל דבר מכני מאז סגירת חטיבת הרובוטיקה שלה ב-2021.

כידוע, הגיחה הראשונית של החברה ברובוטיקה הצליחה לייצר יד מלאכותית דמוית אנוש שיכולה לפתור קוביית רוביק. בפני עצמו - הישג משעשע ומרשים שככל הנראה החוויר להצלחה העולה במהירות של החברה עם בינה מלאכותית.

נכון לעכשיו, פרטים נוספים על שיתוף הפעולה של מחלקת הרובוטיקה של OpenAI עם 1X מתגלים חמקמקים. אבל אם דבר אחד ברור, שני הצדדים מחויבים לחלוטין לשיפור שוק העבודה.

" חברת 1X נמצאת בחזית הגדלת שוק העבודה באמצעות שימוש בטכנולוגיות בטוחות ומתקדמות ברובוטיקה", אמר Brad Lightcap , ה COO של OpenAI, שהוביל את סבב הגיוס האחרון, בהצהרה.

"קרן ההשקעות של OpenAI מאמינה בגישה ובהשפעה שיכולה להיות ל-1X על עתיד העבודה."

השילוב הזה בין רובוט אנושי לבין יכולות המודל GPT3/4 נשמע כמו ניסיון מטריד לגרום לרובוטים להשתלט על תפקידיהם של בני אדם , וזה לא גילוי מפתיע, בהתחשב בכך שמנכ"ל OpenAI, סם אלטמן, הוא תומך די קולני ליצירת אינטליגנציה כללית מלאכותית , כל-יכולה, שתעלה גם על האינטליגנציה האנושית וגם "תועיל לאנושות כולה".


EmbodiedGPT

אנחנו עדיין לא ממש יודעים איך ייראה שיתוף הפעולה של OpenAI-1X, אבל אולי נקבל רעיון כבר ב"קיץ 2023" - התאריך שבו קבעה 1X לחשוף סוף סוף את הרובוט הדו-פדאלי שלו בשם "NEO".

נקודת המכירה המעורפלת שלו, ללא ספק, היא "התגלמות AI", על פי 1X , במטרה מוצהרת לעצב את הרובוט כדי "לחקור כיצד בינה מלאכותית יכולה ללבוש צורה בגוף דמוי אדם".

בלי פרטים רשמיים נוספים, כל הז'רגון הזה נשמע נורא כמו 1X שמנגן את ה-Humanoid המלאכותי שלו כדי להיות הכלי המושלם עבור דגמי השפה הגדולים של OpenAI.

42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Funding opportunities and business resources – April 2024

It may be April Fools’ Day, but this report is no joke!   A few of the opportunities have April 1st deadlines – so please skim through the list today! @Or_Manor The items listed include global and cou

קהילת Innovation Social club מתגייסת ומציע כמאה יוזמות עבור קהילת הטק בזמן מלחמת ''חרבות הברזל''

בקישור 4 טבלאות ; 1. מענקים והשקעות 2. רשימה של 430 קרנות הון סיכון תומכות בישראל - חיבורים ּּּדרך אור מנור. 3. יוזמות קהילת Innovation Social club 4. יוזמות רלוונטיות בקהילת הטק https://docs.google.c

Comments


bottom of page