top of page
  • תמונת הסופר/תOr Manor

עליית ה-NEO Android: המהלך המשנה את המשחק של OpenAI אל ענף הרובוטיקה / אור מנור 10.04.2023


גלו כיצד OpenAI, 1X ו-NVIDIA משלבות כוחות כדי לשנות את עולם הרובוטיקה האנושית

תמונה מאת Possessed Photography ב- Unsplash


שמעתם על דגמי השפה המדהימים של OpenAI, אבל עכשיו הם עושים קפיצת מדרגה ענקית לעולם הרובוטיקה האנושית!

בשיתוף פעולה עם הסטארט-אפ 1X (לשעבר Halodi Robotics) שבסיסו בנורווגיה, OpenAI מתקדמת לעבר היתוך של AI ורובוטים דמויי אדם עם פיתוח אנדרואיד חדש בשם Neo.

אז, התכופפו, כי אנחנו עומדים לצלול לתוך מפת הדרכים בת חמישה חלקים של OpenAI ולחקור את השותפות המפתיעה שלהם עם NVIDIA!

רובוט אנדרואיד NEO מהדור הבא של OpenAI: חשיפת מפת דרכים ב-5 חלקים :


חלק 1: התחדשות רובוטית של OpenAI והשקעה ב-1X

לאחר השחרור המוצלח של ChatGPT ו-GPT-4, OpenAI יוצאת לתחום המרגש של הרובוטיקה במטרה להשיג בינה כללית מלאכותית (AGI). OpenAI השקיעה ב-1X, חברה המוקדשת לחולל מהפכה בעבודה עם טכנולוגיית רובוטיקה חדישה ומאובטחת. עם התמיכה הפיננסית של OpenAI, 1X אמורה לפתח את Neo ולהפוך את הרובוט האנושי הגלגל שלהם, Eve, לזמין מסחרית בנורבגיה ובצפון אמריקה.

חלק 2: כיצד מודלי השפה הגדולים של OpenAI פותחים את עתיד הרובוטיקה

למרות שיצירת רובוטים דמויי אדם שימושיים באמת הייתה תמיד אתגר, פריצת הדרך של OpenAI עם מודלים של שפות גדולות (LLMs) עשויה להיות המפתח. מיקרוסופט כבר גילתה ש-LLM Chatbots כמו ChatGPT יכולים לשלוט בתופים וברובוטים באמצעות עיבוד שפה טבעית (NLP). חוקרים יכולים כעת לתרגם פקודות פשוטות באנגלית לקוד באמצעות ChatGPT, ופותח עולם של אפשרויות למשימות רובוטיות.

חלק 3: הוויכוח הגדול של AGI: צורה פיזית או לא?

האם צורה פיזית נחוצה עבור AGI? קהילת המחקר נותרה מפולגת. בעוד שחלק מאמינים שניתן להשיג AGI רק עם חושים פיזיים ואינטראקציה עם העולם, אחרים טוענים שצורה פיזית אינה חיונית. הוויכוח מתמשך, אבל דבר אחד בטוח: ההשקעה של OpenAI ב-1X מקרבת אותנו צעד אחד למציאת התשובה.

חלק 4: רכבת ההרים של OpenAI ברובוטיקה

להיסטוריה של OpenAI ברובוטיקה היו עליות ומורדות, מאימון יד רובוטית לפתרון קוביית רוביק ב-2019 ועד לפירוק צוות הרובוטיקה שלה ב-2021 בגלל מחסור בנתונים. אבל כעת, באמצעות ההשקעה שלהם ב-1X ושותפות עם מיקרוסופט, OpenAI עשויה להיות על סף אספקת יכולות המחשוב הדרושות לרובוטיקה מתקדמת, במיוחד עם התכונות המולטי-מודאליות של GPT-4 ושילוב וידאו פוטנציאלי.

חלק 5: רובוטיקה 1X: מה-EVE-R3 ל-NEO Android

1X, שהוקמה ב-2014, מתמחה ביצירת אנדרואידים עם תנועות והתנהגויות דמויות אדם. הרובוט EVE-R3 שלהם כבר הרשים, תוך שימוש בשתי זרועות מפרקיות לביצוע משימות שונות, מצלמות חוש אמיתיות לתפיסה וניווט, ומודל בעל נוכחות אנושית בלולאה לשליטה.

ה-EVE-R3 אפילו שימש כדי לעזור לקשישים לשמור על עצמאות בבית. כעת, 1X עובדת על איטרציית האנדרואיד הבאה שלה, Neo, במטרה לשלב בינה מלאכותית בצורה חלקה לצורה אנושית.

בונוס: שותפות קוד פתוח מרגשת של NVIDIA עם 1X

בטוויסט מפתיע, NVIDIA גם שיתפה פעולה עם 1X והוציאה בקוד פתוח את פלטפורמת למידת המכונה הפיזית המהפכנית שלה, Modulus. פתרון חומרה ותוכנה משולב זה ממזג למידת מכונה עם סימולציה מבוססת פיזיקה כדי לפתח תאומים דיגיטליים מדויקים ויעילים יותר. עם קוד המקור של Modulus זמין ב-GitHub, חוקרים יכולים לגשת ולהשתמש בטכנולוגיה פורצת הדרך הזו

כדי לשנות תעשיות שונות על ידי שיפור דיוק התאומים הדיגיטליים.
העתיד של הרובוטיקה האנושית כבר כאן, ומפת הדרכים של OpenAI, בשיתוף עם 1X ו-NVIDIA, מניעה חדשנות כמו שלא הייתה מעולם.0:00 OpenAI and 1X

1:24 LLM AI to unlock future of robots

2:06 AGI requirements

2:37 OpenAI robotics

3:23 1X NEO android robot

6:10 Bonus partner


49 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Funding opportunities and business resources – April 2024

It may be April Fools’ Day, but this report is no joke!   A few of the opportunities have April 1st deadlines – so please skim through the list today! @Or_Manor The items listed include global and cou

קהילת Innovation Social club מתגייסת ומציע כמאה יוזמות עבור קהילת הטק בזמן מלחמת ''חרבות הברזל''

בקישור 4 טבלאות ; 1. מענקים והשקעות 2. רשימה של 430 קרנות הון סיכון תומכות בישראל - חיבורים ּּּדרך אור מנור. 3. יוזמות קהילת Innovation Social club 4. יוזמות רלוונטיות בקהילת הטק https://docs.google.c

Comments


bottom of page